Aplikacje i platformy do nauki języka angielskiego.

Lis 13, 2019 in Bez kategorii

Aplikacje i platformy do nauki języka angielskiego.

Z ogromu dostępnych aplikacji nie sposób wyłonić najlepsze. Poniżej przedstawiamy kilka tych, które naszym zdaniem są godne uwagi, a nauka z nimi może być przyjemniejsza i ciekawsza. Funkcją aplikacji w nauce języka ma być zapewnienie częstszego kontaktu z językiem i krótkich sesji powtórkowych. Zamiast po raz kolejny scrollować Facebooka czy Instagram, przeczytajmy wiadomości po angielsku lub otwórzmy aplikację i dorzućmy jakieś angielskie słówko do naszego leksykonu.

SŁOWNICTWO

 

DUOLINGO

iOS, Android, Windows Mobile, Darmowa

Lekka, przyjemna i przejrzysta aplikacja. Jeśli chcesz powtórzyć podstawy języka lub dopiero zaczynasz przygodę z angielskim, Duolingo sprawdzi się świetnie.

Podział tematyczny ułatwi znalezienie tego, co akurat nas interesuje, czy jest nam potrzebne. Nabytą wiedzę sprawdzimy, rozwiązując test. Dzięki ćwiczeniom z lektorem poprawimy wymowę.

 

DROPS

iOS, Android, Darmowa/Premium

Aplikacja mianowana ‘Best APP 2018’. Jest głównie obrazkowa (visual learning), stąd dobrze odnajdą się w niej wzrokowcy. Aplikacja nie wymaga od nas wpisywania słówek, uczymy się poprzez dopasowywanie słów do obrazków lub ustawianie kolejności liter słów. W wersji darmowej możliwe jest korzystanie z aplikacji przez 5 minut dziennie. Choć wielu wydaje się to być wadą, większości z nas te 5 minut wystarcza. Słomiany zapał każe nam myśleć, że to mało, ale w istocie niewielu z nas poświęca w ciągu dnia więcej na powtórki. Drops ma też funkcję śledzenia postępów w nauce, co świetnie działa na nasze nastawienie.

 

TRENER SŁOWNICTWA PONS

iOS, Android, Darmowa

 

Można w niej tworzyć własne lekcje (pary słów), które chcemy zapamiętać i na różne, oferowane przez aplikację sposoby, pracować nad słownictwem. Dostępne typy ćwiczeń to: zdrapka, znacznik tekstu, dopasowywanie (słów do ich tłumaczeń), wykreślanka i LexiTest (wpisywanie dokładnego tłumaczenia)

 

BBC Learning English

iOS, Android, Darmowa

BBC Learning English to aplikacja, w której najdziemy ciekawe wiadomości na różnych poziomach zaawansowania językowego. Materiały — video, filmiki, gramatyka i słownictwo, dostępne są w formule „6 minutes English”, co czyni je idealną propozycją na codzienny kontakt z językiem. Programy wsparte są transkrypcjami. Dostępna jest opcja ich ściągnięcia i słuchania offline. Quizy dają możliwość sprawdzenia postępów, a w zakładce ‘My learning’ można śledzić ulubione serie materiałów.

 

TED

iOS, Android, Darmowa

TED to rewelacyjne narzędzie do nauki języków obcych. Skarbnica wykładów, filmów i podcastów na najróżniejsze tematy, dostępnych w ponad czterdziestu wersjach językowych z napisami, transkrypcją i ćwiczeniami. Nasz zdecydowany faworyt.

 

 

PODCASTY i NEWSy

Wszyscy czytamy wiadomości co najmniej raz dziennie, większość z nas kilka razy w ciągu dnia przegląda portale informacyjne, śledząc bieżące wydarzenia. Angielskie czy amerykańskie strony informacyjne są oczywiście świetnym pomysłem, jednak z uwagi na fakt, że traktują o tamtejszych wydarzeniach, dla wielu są ciekawe tylko do pewnego stopnia. Nasze rodzime portale informacyjne mają swoje angielskie wersje. Można czytać wiadomości z kraju i ze świata oraz oglądać wiadomości i reportaże w wersji angielskiej. Przygotuj się na sporo nowego słownictwa, ale nie panikuj. Zawsze będzie coś, czego nie zrozumiesz. Czytaj, słuchaj, oglądaj mimo wszystko.

Polecamy:

Wiadomości TVP — News in English

TVN 24 — News in English

 

Global Podcasts BBC

Platforma z podcastami o różnorodnej tematyce dotyczącej wydarzeń bieżących, do ściągnięcia lub online.

GO TO ->GLOBAL PODCASTS BBC

 

The Guardian Podcasts

Rozmaite podcasty podzielone na pięć głównych działów: News, Opinion, Sport, Culture, Lifestyle

GO TO ->THE GUARDIAN PODCASTS

 

SŁOWNIKI

TŁUMACZ PONS

iOS, Android, Darmowa

Intuicyjny słownik z przykładami użycia szukanych słów. Poza tłumaczeniem i przykładowymi zdaniami pokazuje też przydatne zwroty.

 

DIKI

iOS, Android, Darmowa

Bardzo praktyczny, łatwy w użytkowaniu słownik. Przejrzysty interfejs, dostępne nagrania z wymową słownictwa. Tłumaczenie słów wzbogacone jest o przykłady użycia w zdaniach, co bardzo pomaga w zapamiętywaniu. W słowniku znajdziemy też dużo słownictwa specjalistycznego.

Leave a reply

fifteen − fourteen =